15 września obchodzony jest na na całym świecie jako: Międzynarodowy Dzień kropki.
Opowiastka kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. tego święta, które obchodzone jest już w 196 krajach. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka, a jej bohaterka to mała, nieśmiała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i „pani od plastyki” zaczyna wierzyć w swój talent i swoje możliwości.
Kropka, od której wszystko się zaczęło, w naszej szkole miała już swoją kolejną odsłonę, a do kreatywnych działań zachęcało wiele pomysłów i przedsięwzięć. Od samego rana razem z nami do szkoły wchodziły kropki: na ubraniach, buziach, tornistrach, a nawet butach. Przyszyte lub przyklejone i takie namalowane. Patrząc na nie, od razu robiło się nam wesoło. Kolejne lekcje to dalsze przygody: projekcje filmów w klasach, rozmowy o przemianie dziewczynki to kolejny etap dnia. Na korytarzach szkolnych pojawiły się fotobudki oraz piękne, kolorowe, wielkie skrzydła, które symbolizowały, że każdy z nas może wzbić się w górę jak ptak przy pomocy skrzydeł, gdy tylko uwierzy w siebie i we własne możliwości. Z ogromną radością robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia: solo, grupowe, a nawet nasze panie fotografowały się również.
Korzystając z pomysłów Małego Samorządu, tworząc własne – bawili się nawet najmłodsi: dzieci z grupy pięcio- i sześciolatków. Powstała także wystawowa galeria, w której klasy II c oraz III c zaprezentowały plastyczne pomysły na :……. „ Moją kropkę’.
Tak naprawdę nie sposób zliczyć wszystkich działań, jakie z ochotą realizowaliśmy. Ważne było wspólne działanie, nasza radość, uśmiech i wiara, że potrafią i ci mali, i nieco więksi!
Elementem kończącym ten radosny i pomysłowy dzień było odśpiewanie piosenki poświęconej kropce, a jeśli posłuchacie, to przekonacie się o tym, że możemy, że potrafimy, jedynie musimy chcieć!
Opiekunowie MS : M. Kołodziejczak i D. Grzywacz.