Finał miejskiego konkursu plastycznego PORTRET PANI WIOSNY

Dnia 25 maja 2026 roku odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego „PORTRET PANI WIOSNY”. Organizatorem konkursu była nasza placówka, we współpracy z Kodak Express Digital Solutions w Wałbrzychu. Konkurs adresowany do uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych z klas I – III cieszył się dużym zainteresowanie. Organizatorzy otrzymali 345 prac plastycznych namalowanych różnorodnymi technikami malarskimi. Pokonkursową wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac zorganizowano w Pasażu Leroy Merlin w Szczawnie Zdroju.

Ośmioosobowa komisja konkursowa, biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność, estetykę, zgodność i pomysłowość w ujęciu tematu oraz wrażenia ogólne przyznała 9 nagród i 10 wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I MIEJSCA:

  1. Oktawian Wieczorek kl. I, ZSP nr 2 w Wałbrzychu
  2. Gniewko Gliński kl. II, ZSP nr 1 w Wałbrzychu
  3. Karolina Lamczyk kl. III, PSP nr 28 w Wałbrzychu

II MIEJSCA:

  1. Kaja Bujak kl. I, PSP nr 22 w Wałbrzychu
  2. Jaśmina Zielińska kl. II, ZSP nr 6 w Wałbrzychu
  3. Maja Sordyl kl. III, ZSP nr 1 w Wałbrzychu

III MIEJSCA:

  1. Elena Żuk kl. I, PSP nr 28 w Wałbrzychu
  2. Blanka Sadłoń kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
  3. Lena Ignaszak kl. III, PSP nr 15 w Wałbrzychu

WYRÓŻNIENIA:

  1. Pola Radzikowska kl. I, ZSP nr 1 w Wałbrzychu
  2. Maja Marczyk kl. I, PSP nr 15 w Wałbrzychu
  3. Aleksander Frelich kl. I, ZSP nr 4 w Wałbrzychu
  4. Michalina Bugajska kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
  5. Julia Kucharska kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
  6. Antonina Ilczyna kl. II, ZSP nr 1 w Wałbrzychu
  7. Julia Leśnik kl. II, PSP nr 15 w Wałbrzychu
  8. Zofia Jezierska kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
  9. Stanisław Janeczko kl. III, PSP nr 30 w Wałbrzychu
  10. Hubert Bełza kl. III, PSP nr 30 w Wałbrzychu

Serdecznie gratulujemy laureatom !!!