Dnia 25 maja 2026 roku odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego „PORTRET PANI WIOSNY”. Organizatorem konkursu była nasza placówka, we współpracy z Kodak Express Digital Solutions w Wałbrzychu. Konkurs adresowany do uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych z klas I – III cieszył się dużym zainteresowanie. Organizatorzy otrzymali 345 prac plastycznych namalowanych różnorodnymi technikami malarskimi. Pokonkursową wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac zorganizowano w Pasażu Leroy Merlin w Szczawnie Zdroju.
Ośmioosobowa komisja konkursowa, biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność, estetykę, zgodność i pomysłowość w ujęciu tematu oraz wrażenia ogólne przyznała 9 nagród i 10 wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
I MIEJSCA:
- Oktawian Wieczorek kl. I, ZSP nr 2 w Wałbrzychu
- Gniewko Gliński kl. II, ZSP nr 1 w Wałbrzychu
- Karolina Lamczyk kl. III, PSP nr 28 w Wałbrzychu
II MIEJSCA:
- Kaja Bujak kl. I, PSP nr 22 w Wałbrzychu
- Jaśmina Zielińska kl. II, ZSP nr 6 w Wałbrzychu
- Maja Sordyl kl. III, ZSP nr 1 w Wałbrzychu
III MIEJSCA:
- Elena Żuk kl. I, PSP nr 28 w Wałbrzychu
- Blanka Sadłoń kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
- Lena Ignaszak kl. III, PSP nr 15 w Wałbrzychu
WYRÓŻNIENIA:
- Pola Radzikowska kl. I, ZSP nr 1 w Wałbrzychu
- Maja Marczyk kl. I, PSP nr 15 w Wałbrzychu
- Aleksander Frelich kl. I, ZSP nr 4 w Wałbrzychu
- Michalina Bugajska kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
- Julia Kucharska kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
- Antonina Ilczyna kl. II, ZSP nr 1 w Wałbrzychu
- Julia Leśnik kl. II, PSP nr 15 w Wałbrzychu
- Zofia Jezierska kl. II, PSP nr 28 w Wałbrzychu
- Stanisław Janeczko kl. III, PSP nr 30 w Wałbrzychu
- Hubert Bełza kl. III, PSP nr 30 w Wałbrzychu
Serdecznie gratulujemy laureatom !!!











