PILNE! UWAGA! SZKOŁA W DNIU 14 SIERPNIA NIECZYNNA. ZAPRASZAMY 16 SIERPNIA.

Tabletki z JODKIEM POTASU

Zgodnie z decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji trwa dystrybucja tabletek z jodkiem potasu. W przypadku zagrożenia skażeniem radiacyjnym będą one wydawane mieszkańcom w rozmieszczonych na terenie gminy punktach.

Podejmowane obecnie działania to standardowa procedura przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Jednocześnie informujemy, że obecnie takiego zagrożenia nie ma, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych. A dystrybucja tabletek ruszy natychmiast po wydaniu stosownej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dodatkowe informacje:

1. Punkt dystrybucyjny będzie zorganizowany w szkole.

2. Tabletki będą wydawane rodzicowi i to on będzie podawał je dziecku.

3. Podstawą wydania tabletek będzie numer PESEL.

4. Tabletki będzie można wydawać również dla członków rodziny, muszą oni zamieszkiwać na terenie Gminy Wałbrzych.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z broszurą informacyjną oraz wypełnienie i dostarczenie do szkoły deklaracji, do dnia 10 października do godz. 15.00.

Broszura informacyjna – jodek potasu [PDF]
Deklaracja – jodek potasu [PDF]