PILNE! UWAGA! SZKOŁA W DNIU 14 SIERPNIA NIECZYNNA. ZAPRASZAMY 16 SIERPNIA.

XVIII KAMPANIA BIAŁYCH SERC

Nasza szkoła bierze udział w XVIII Kampanii Białych Serc – Europejskim Solidarnym Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy.
(12-23 października 2022)

Przez siedemnaście lat Kampania poruszała różnego rodzaju tematy dotyczące zagrożeń, jakie czyhają szczególnie na dzieci i młodzież poczynając od zagrożeń związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, gier komputerowych, hazardu, a kończąc na ważnych, a czasami trudnych tematach jak choćby samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku pod hasłem „Włącz alarm” poruszany będzie temat fonoholizmu – uzależnienia od telefonu komórkowego (smartfona).

Pan Andrzej Jakubasz opracował 4 plakaty, które pojawiły się w kilku miejscach w naszej szkole. Czy widzisz siebie, widzisz problem?

UZALEŻNIENIE OD TELEFONU (SMARTFONA)
Nadmierne przywiązanie do smartfonów (SPA, ang. smartphone addiction), potocznie nazywane fonoholizmem, jest definiowane jako nieprawidłowy, dysfunkcjonalny sposób korzystania z telefonu komórkowego.

Polecamy artykuł na temat uzależnienia od telefonu [CZYTAJ]

W naszej szkole dodatkowo akcja przebiega pod hasłem „Na spontanie przeciw przemocy i uzależnieniom”. Odbywają się różne spontaniczne aktywności, o których społeczność szkolna dowiaduje się w ostatniej chwili.

SPONTAN 1.

„Morze białych serc”. Umieszczamy białe serca we wszystkich oknach w szkole. Spontan trwa do końca kampanii.

SPONTAN 2.

Konkurs fotograficzny „Nie przemocy! Nie uzależnieniom!”.

SPONTAN 3.

„Żywe serca” spontaniczne tworzenie serc z dłoni.

Konkurs fotograficzny „Nie przemocy! Nie uzależnieniom!”.

Do konkursu zostały zgłoszone 33 prace.

Organizatorzy akcji w szkole: Andrzej Jakubasz, Anna Niedźwiecka

Solidarni z Ukrainą | Cолідарні з Україною